آرشیو اسفند ماه 1401

موضوعات آزاد برای دانش بیشتر

طراحی سیستم اطفا حریق آیروسل


یکی از مهمترین نکات در طراحی سیستم اطفاء حریق آئروسل دقت بالای چگالی ذرات پراکنده در اطراف شعله می باشد. اثربخشی آن به گونه ای است که هر چه ماده اطفاء حریق آئروسل سریعتر مجاورت شعله را بپوشاند، آتش را بیشتر خاموش می کند.

به همین دلیل، در نظر گرفتن مواد قابل احتراق و نوع سوخت هنگام طراحی سیستم های اطفای حریق آئروسل مهم است.

از جمله مواردی که در طراحی سیستم اطفاء حریق آئروسل حائز اهمیت است موارد زیر است:

اندازه و اندازه سیلندر: اندازه قوطی های آئروسل باید به گونه ای باشد که گاز پس از رها شدن و قبل از برخورد با زمین فرصت خنک شدن و تبدیل شدن به گاز و گرد و غبار را داشته باشد.

زمان: کپسول آتش نشانی آئروسل باید در مدت 10 دقیقه در محیط پراکنده شود تا آتش را خاموش کند.

فاصله بین سیلندر و تجهیزات: گازی که در هنگام اطفاء حریق از سیلندر آئروسل خارج می شود گرم است، بنابراین فاصله باید به اندازه ای باشد که گاز خنک شود.
۰ ۰

بهترین برندهای یخچال ایرانی

بهترین برندهای یخچال ایرانی
بسیاری از کاربران و مشتریان چنین سوالاتی را مطرح می کنند که برند یخچال ایرانی بهتر است یا یخچال ایرانی؟ باید گفت حیف است که بسیاری از یخچال های خارجی مانند ال جی، سامسونگ، بوش و ... کیفیت بسیار بالاتری نسبت به یخچال ایرانی دارند، اما این بدان معنا نیست که یخچال ایرانی نخریم.

در ایران یخچال های زیادی وجود دارد، کیفیت آن بد نیست و قیمت آن بسیار ارزان تر از یخچال های خارجی است. به خصوص در شرایط فعلی که قیمت لوازم خانگی خارجی بسیار بالاتر از لوازم خانگی ایرانی است، خرید یخچال و لوازم خانگی خارجی برای بسیاری از افراد سخت است.

با توجه به تجربه و نظرات تکنسین های کاراباما و ارزیابی ما از بازار یخچال ایران، در بین تولیدکنندگان یخچال ایرانی، می توان گفت که بهترین برندهای یخچال ایرانی در بازار ایران به شرح زیر است:

یخچال برفی
یخچال موزاییکی
یخچال استیل برقی
یخچال هیمالیا (نظرات نتیزن ها: مدل پانوراما یخچال فریزر دو نفره هیمالیا).
 
۰ ۰

راهنمای خرید یخچال

راهنمای انتخاب و خرید یخچال درب فرانسوی (فریزر پایین یخچال دو درب)
یخچال های درب فرانسوی راحتی یک فریزر زیرین را با ظرفیت و عملکرد فوق العاده یخچال ساید بای ساید ترکیب می کنند.

مزایای یخچال های درب فرانسوی
گزینه ها و امکانات مختلف مانند یخ ساز و آبسردکن
ظرفیت ذخیره سازی خوب
عرض یخچال و فریزر برای مواد غذایی بزرگ مناسب است
معایب یخچال های درب فرانسوی
یخ سازها، چیلرها و فیلترهای آب یخچال می توانند فضای زیادی را در یخچال و فریزر اشغال کنند.
حجیم است و فضای زیادی را اشغال می کند، بنابراین نمی توان آن را در فضای کوچک قرار داد
هزینه خرید بالاتر است.
۰ ۰

انواع یخچال های موجود در بازار

انواع یخچال های موجود در بازار

یخچال فریزر یکی از لوازم ضروری در هر آشپزخانه ای است، در واقع پرکاربردترین وسیله در آشپزخانه به حساب می آید. تولید کنندگان مختلف در سراسر دنیا یخچال فریزر را در مدل های مختلف تولید و روانه بازار می کنند که هر مدل از نظر نوع، ظرفیت، طراحی ظاهری، ظرفیت ها و مصرف برق متفاوت است و همین تفاوت ها باعث تفاوت قیمت یخچال فریزر می شود. شده است در ادامه شما را با انواع یخچال فریزر موجود در بازار آشنا می کنیم.


یخچال و فریزر از بالا به پایین

این مدل یخچال فریزر از دو قسمت یخچال و فریزر تشکیل شده و معمولا در دو نوع فریزر بالا یا فریزر پایین تولید می شود. شما می توانید با توجه به سلیقه و نیاز خود مدل فریزر بالا و یا مدل فریزر پایین را انتخاب کنید. قیمت یخچال بسته به برند سازنده، ظرفیت و امکاناتی مانند چیلر آب، یخ ساز و غیره بالا یا پایین است. متفاوت است. این یخچال ها به عنوان یخچال های ترکیبی نیز شناخته می شوند.

یخچال فریزر ساید بای ساید

یکی از یخچال های جذاب و پرفروش در دنیا و بازار ایران، یخچال ساید بای ساید است.این نوع یخچال فریزر به دلیل طراحی زیبا و مجهز بودن به تکنولوژی های روز و نوآورانه از دیرباز مورد پسند بسیاری از افراد قرار گرفته است و حجم زیادی برای نگهداری مواد غذایی دارد. ساید بای ساید را می توان ارتقای یک یخچال دوبل در نظر گرفت. یخچال های ساید بای ساید قیمت بالاتری نسبت به سایر انواع یخچال فریزر دارند.


یخچال فریزر دوبل

مدل های مختلف یخچال دوقلو حجم زیادی برای نگهداری مواد غذایی دارند و از دیرباز مورد استقبال خانواده های پرجمعیت بوده اند. یخچال فریزر دو نفره از دو یخچال و فریزر مجزا تشکیل شده است و امکان استفاده از دو قسمت جداگانه نیز وجود دارد و قسمت یخچال و فریزر نباید در کنار هم قرار گیرند.


یخچال تک

قدیمی ترین مدل یخچال مدل های تک یخچالی می باشد که امروزه در دو نوع یخچال کوچک (مینی یخچال) و یخچال تک خانگی طراحی و تولید می شود. امروزه برخی از مدل های یخچال منفرد خانگی مجهز به آبسردکن و صفحه نمایش لمسی هستند که در عین زیبایی ظاهری، مجهز به فناوری های مختلفی هستند.


فناوری فریزر

فریزرهای تک نیز در دو نوع مینی فریزر کوچک و فریزر خانگی بزرگ ساخته می شوند.اگر یخچال شما نیازهای شما را برای انجماد مواد غذایی برآورده نمی کند، خرید یک فریزر گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.
۰ ۰

نکات مهم برای خرید یخچال

دو نکته وجود دارد که هنگام خرید باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید، یکی آشپزخانه شما و دیگری خرید برای آشپزی. در زیر در مورد این دو نوع بند بیشتر توضیح خواهیم داد.

ابعاد یخچال
مهم ترین نکته در خرید یخچال این است که مساحت آشپزخانه و فضای یخچال را در نظر بگیرید، باید بدانید که همه یخچال ها در اندازه های ثابت تولید نمی شوند بلکه با هم متفاوت هستند. اندازه ها و ابعاد، پس خوب است موارد زیر را در نظر بگیرید.

ورودی یخچال
این نکته در هنگام خرید و قیمت یخچال بسیار مهم است. به عنوان یک خریدار، باید بدانید که اندازه ورودی یخچال و اینکه آیا در آشپزخانه شما مناسب است یا خیر! اگر فضای اطراف محدود است، قبل از خرید، ارتفاع و عرض یخچال را اندازه بگیرید. البته برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد کولر، در هنگام اندازه گیری فضای تنفسی و از هر طرف 2 سانتی متر اضافی در نظر بگیرید.
۰ ۰

دستگاه cnc هندویل


اکثر دستگاه های cnc دارای 3 حالت کلی برای cnc در حالت دستی هستند.

1-راهنما

به عنوان یک دستگاه ماشینکاری معمولی با کمک های موجود کار می کند.

2- حالت اتوماتیک

برنامه های مشخص شده به طور خودکار توسط دستگاه بدون دخالت دست اجرا می شوند.

3- حالت برنامه نویسی

مکانی برای ورود و تغییر برنامه ها.

در حالت صحیح نیز از دستگاهی به نام هندویل برای حرکت محور دستگاه استفاده می کند. اساساً عملکردهای پشتیبانی مشابه یک ماشین تراش معمولی را دارد، اما به جای اتصال مستقیم چرخ به یک میله راهنمای مکانیکی، یک دستگاه الکترونیکی است که محور را حرکت می دهد، محور را انتخاب می کند و میزان حرکت توسط دستگاه مربوطه تعیین می شود. کلید
 
۰ ۰

آشنایی با هندویل


دلیل اصلی نیاز به هندویل در نرم افزار ماشین، بحث برازش و تسهیل مماس محورها بر قطعه کار و تعیین مختصات مورد نیاز G54 و . است. و این دلیل دیگری برای تسلط بر حرکت محورها و کنترل دقیق حرکت و تماشای حرکت از نزدیک است.

البته لمس با تجهیزاتی به نام TOOL PRESETTER به راحتی و به صورت خودکار انجام می شود.


نحوه کار با هندویل

به طور کلی، هندویل دارای سه مرحله مانند 1، 10 و 100 است و امکان انتخاب محورهای مورد نیاز مانند X، Y، Z، 4TH، ...

در برخی از ماشین ها، انتخاب محدوده و محورها، مانند هندویل، در پانل اپراتور تعبیه شده است، شکل 4، و در سایر انواع، به صورت آویز است که در آن سایر عناصر و دستورات مورد نیاز در نظر گرفته شده است. یک مکان و لپ تاپ، شکل 5.

برای کار با هندویل ابتدا SELECTOR MODE را روی حالت MANUAL یا MPG قرار دهید (بسته به نیاز) و با انتخاب محور مورد نظر، مرحله حرکت مورد نیاز را تنظیم کنید و با توجه به جهت حرکت و - در محور هندویل کار را انجام دهید. حرکت.
۰ ۰